Maraton koncertowy

Maraton koncertowy jest zawsze wyzwaniem dla widowni, jak i dla wykonawców.

Kup bilety


 

NeoArte - Syntezator Sztuki kultywuję tę formę kontaktu ze sztuką współczesną od trzech lat, co roku ją ulepszając i doskonaląc. Podczas IX edycji maraton będzie się odbywał w ciągu dnia, a widownia będzie mogła obcować przez 6 godzin z wybitnymi dziełami muzyki współczesnej (koncert Cikada Ensemble), z nowymi kompozycjami, których prawykonania odbędą się w Ratuszu Staromiejskim (Liebchen – Kwiatkowska - Pałosz, Hashtag Ensemble) z najnowszymi improwizowanymi projektami nowej fali (Śniedź, ReConvert) oraz ze specjalnie stworzonym performance w rozszerzonej rzeczywistości NeoQuartet i Piotra Wyrzykowskiego, w którym widz, dzięki użyciu takich aplikacji jak Messenger, Instagram, czy SnapChat ma wpływ na przebieg procesu twórczego. Przestrzeń Ratusza Staromiejskiego będzie tak zaaranżowana, by widownia miała okazję poczuć się jak w prawdziwej świątyni sztuki współczesnej, by mogła obcować nie tylko z nowoczesna muzyką, ale również z instalacjami przestrzenno - dźwiękowymi oraz ze sztuką video.

17.00 - Hashtag Ensemble

#SweetLoveAway

kuratorki: Ania Karpowicz, Aleksandra Demowska-Madejska

Julia Wolfe - Girlfriend na flet altowy, klarnet, perkusję/vibrafon, elektryczne organy, skrzypce i wiolonczelę (1998) (polska premiera)
Kevin Juillerat - Sweet love, away na flet, klarnet, saksofon, altówkę, wiolonczelę , perkusję (2012) (polska premiera)
Jakub Krzewiński - Modern Romances na flet, klarnet basowy, saksofony, gitarę elektryczną, perkusję,
akordeon, skrzypce, altówkę, wiolonczelę, kontrabas i 2 "Ameublement de musique" (2020) * (światowa premiera)

Wykonawcy: Ania Karpowicz -flet, Oliwier Andruszczenko - klarnet basowy, Wojciech Psiuk- saksofony, Wojciech Błażejczyk- gitara basowa, Hubert Zemler - perkusja, Paweł Janas - akordeon, roland, Kamila Wąsik-Janiak- skrzypce, Aleksandra Demowska - Madejska - altówka, Dominik Płociński - wiolonczela, Mateusz Loska- kontrabas, Lilianna Krych – dyrygentka
Gościnnie: Kuba Krzewiński - live electronics

Koncert współorganizowany przez Oddział Warszawski Stowarzyszenia Polskich Artystów Muzyków

* „Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Zamówienia kompozytorskie”

 

18.00 - Liebchen – Kwiatkowska – Pałosz

Suita pieśni miłosnych

Suita pieśni miłosnychto utwór składający się z sześciu części, z których każda jest dziełem innego kompozytora. Maciej Jabłoński, Ryszard Lubieniecki, Agnieszka Stulgińska, Krzysztof Wołek i Artur Zagajewski to twórcy o rozmaitych i nieraz różnych zainteresowaniach, osobowościach artystycznych, estetycznych upodobaniach.W zamierzeniu utwór ma jednak być pewną całością, której spójność wynika z ograniczenie zakresu możliwych inspiracji do przedbarokowej twórczości frankofońskiej traktującej poprzez tekst o radościach i cierpieniach miłości.

Maciej Jabłoński - Planh na flety, skrzypce i wiolonczelę (2019)*
Agnieszka Stulgińska - Mon Joyeux Souvenir na troje wykonawców, wiolonczelę i flet (chanson d’amour) (2019)*
Krzysztof Wołek - Missing Voices na flet, skrzypce, wiolonczelę z opcjonalną taśmą (2019)*
Ryszard Lubieniecki - After Baude Cordier (Belle, bonne, sage tape cover) flet altowy, skrzypce, wiolonczelę i kasety magnetofonowe (2019)*
Michał Janocha - Benign M. na flet basowy, skrzypce, wiolonczelę i taśmę (2020)
Artur Zagajewski - Triplum na skrzypce, flet basowy, wiolonczelę i ścieżki audio (2019)*

Wykonawcy: Ewa Liebchen - flety , Anna Kwiatkowska - skrzypce , Mikołaj Pałosz - wiolonczela

* „Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Zamówienia kompozytorskie”

 

19.00 - reConvert

AMOEBA [2018, rev.2020] by Fernando Manassero and reConvert

Wykonawcy: Roberto Maqueda & Lorenzo Colombo – perkusja, elektronika, performance

Amoeba prezentuje się jako pulsująca tekstura, gęsto zaludniona przez społeczności mikroorganizmów audiowizualnych, które rozprzestrzeniają się w przestrzeni obiektu poprzez dźwięk, wideo i performance. Zanurzając się w „mikro-dramaturgii” efemerycznych gestów, które nakładają się na siebie, przeciekają, odpychają lub łączą ze sobą, tworząc razem audiowizualnąpolifonię, słuchacze stają się „dynamicznymi receptorami”, modulującymi swoje indywidualne doświadczenia.Utwór jest multimodalnym środowiskiem, w którym publiczność, przestrzeń, obrazy, elektroniczne dźwięki i konkretne materiały zostały połączone w jedną całość. Chodzi o drobiazgową obserwację prostych ruchów, przybliżanie złożonościżywego organizmu.

 

20.00 - Śniedź

Śniedź to warszawski duet wokalno-elektroniczny, który łączy rozbudowane techniki wokalne z improwizowaną, samozwańczą `”glitchtronicą”. Ironiczna diwa operowa i akrobata rozszerzonych technik wokalnych toną razem w improwizowanej usterkotronice.

Aleksandra Klimczak, diva - głos, elektronika
Baskak, divus - głos, gwizdanie, elektronika, obiekty

 

21.00 - NeoQuartet & Piotr Wyrzykowski

Performance w rozszerzonej rzeczywistości - interaktywne wydarzenie, w którym widz wpływa na jego przebieg. Idea zakłada połączenie klasycznej formy wykonania kompozycji muzycznej z najnowszymi tendencjami w mobilnej komunikacji. Używając popularnych aplikacji takich jak Messenger, Instagram czy SnapChati ich dodatków z tzw. maskami AR (Agumented Reality) uzyskujemy obraz wideo grających instrumentalistówz nałożoną i idealnie dopasowaną do ich ruchów warstwą grafik 3D.

Belépés



Az alábbi közösségi oldal fiókokat is hozzácsatolhatja fiókjához:

sign in with google